Прем’єр-міністр обіцяв монетизовані субсидії за електроопалення

Громадяни України, які користуються електричним опаленням, зможуть отримати монетизовані субсидії. Про це повідомив Денис Шмигаль, голова уряду, під час виступу на засіданні ВРУ. Як зазначив, прем’єр, відповідне рішення буде прийняте на одному з найближчих засідань кабінету міністрів.

Грошові компенсації отримають всі домогосподарства, в яких немає можливості використовувати газове опалення, а після підвищення тарифів на електроенергію зросли суми в платіжках за відповідну послугу.

Прем’єр-міністр додав, що уряд разом з парламентським комітетом та компаніями, які виконують розподіл газу, працюють над тим, щоб людям було легко та зручно розраховувати тариф. Вартість буде розраховуватись на рік за замовчуванням.

Нагадаємо, 13 січня «Нафтогаз» заявив про те, що компанія готова забезпечити побутових споживачів газом вартістю 6,99 грн. за кубічний метр до кінця опалювального сезону. Постачальник газу також готовий в рамках тарифу «місячний» забезпечити природним газом побутових споживачів до закінчення карантину/опалювального сезону за вказаною вище вартістю.

Передбачено додатковий тариф «річний», за яким вартістю одного кубометра складає 4,73, 5,24 та 6,45 грн. за 1м3. Вже 18 січня уряд ухвалив рішення, згідно з яким встановлюється вартість газу на рівні 6,99 грн.

Голова ВРУ, Дмитро Разумков, заявив, що підвищення тарифів на електроенергію негативно вплине на 400 тисяч домогосподарств України, які не зможуть заплатити за рахунками, якщо не буде вжито заходів. Вже з 2014 року українців закликають відмовитись від російського газу з метою переходу на українську електрику.

Що передувало зміні тарифів

Після нового року Україною прокотилася хвиля протестів невдоволеного населення країни. Основною вимогою стало зниження необґрунтованих тарифів на газ, які особливо боляче б’ють по кишені тих, хто проживає в приватному будинку.

Газове опалення стало невигідним, а окрема стаття за транспортування газу сприймається лише як зайвий привід «вибити» зі споживачів кошти просто так. Протести затихли, але не завершилися – очікується нова хвиля, якщо уряд не ухвалить справедливого рішення стосовно завищених цін на електрику та газ.

Про інші зміни в тарифній політиці та новини економіки читайте на aeaep.com.ua